Usługi detektywa


Wśród rynku czytelniczego bardzo ważną pozycję stanowi przestrzeń zwana kryminałami. Powieści te zyskuję coraz bardziej na popularności i coraz większa liczba nazwisk pisarzy, wcześniej nieznanych, pojawia się na półkach księgarń i w internecie.
Prywatny detektyw to dość niewdzięczny zawód, jednak może przynieść bardzo dużo pożytku. Wielu pisarzy odwołujących się do spraw kryminalnych, stworzyło postać detektywa, który na różny sposób rozwiązuje zagadki kryminalne. Biuro detektywistyczne w powieściach to drugorzędna sprawa, jednak dla fikcyjnego bohatera jest miejscem, gdzie może dojść do przełomowego momentu w śledztwie, czy to przez dedukcję czy przesłuchanie bądź inną formę rozmowy.
Pisarze skupiają się zazwyczaj na jednej zbrodni i wokół tego budują fabułę, chociaż rzecz jasna zdarzają się wyjątki. Czy wobec tego usługi detektywistyczne są zawężone? Wręcz przeciwnie, przecież np. morderstwo może mieć przeróżne podłoże i wymagać od fikcyjnego bohatera różnorakich umiejętności.
Wśród kryminałów dużą popularnością cieszą się produkcje szwedzkie, których na rynku jest naprawdę sporo. Wszystko zależy od pisarza, jednak to właśnie kryminał dał rozgłos niejednemu nieznanemu dotąd nazwisku.