Kosmetyki naturalne a kosmetyki organiczne – podobieństwa i różnice


W dzisiejszych czasach nastała moda na ekologiczny tryb życia. Na rynku sprzedażowym pojawiła się niezliczona ilość kosmetyków naturalnych, ekologicznych oraz organicznych.
Zapewne dobrze wiesz, jak ogromne znaczenie ma to, co dajesz swojej skórze. Z całą pewnością zauważyłaś, że ile jej dajesz, tyle ona oddaje Tobie.
Będąc laikiem w tej dziedzinie trudno jednak rozpoznać, które kosmetyki przynależą do poszczególnych kategorii.
Zapewne nie raz zastanawiałaś się, czy wszystkie te nazwy stosowane są zamiennie, czy też posiadają jakieś różnice?
Mimo, że kosmetyki te mają wiele cech wspólnych, to jednak różnią się od siebie dość istotnymi szczegółami.
W wielu sklepach znajdziesz produkty opisane jako kosmetyki naturalne, bądź kosmetyki organiczne. Niestety musisz uważać! W dużej ilości przypadków są to tylko chwyty marketingowe.
Czym więc są kosmetyki naturalne i czym różnią się od tych organicznych?

Pierwszą a zarazem najważniejszą cechą kosmetyków naturalnych jest to, że powinny mieć w swoim składzie minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, muszą być także pozbawione wszelkich parabenów, siarczanów oraz substancji modyfikowanych genetycznie. Produkty te nie mogą być testowane na zwierzętach, a ich opakowania muszą być wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.

Kosmetyki organiczne zaś uznawane są za kosmetyki najwyższej klasy. Mają one w obowiązku spełniać szereg bardzo restrykcyjnych zasad.
Nie dość, że muszą posiadać wszystkie wytyczne kosmetyków naturalnych to na dodatek 10% ze wszystkich składników to składniki pochodzące z upraw organicznych. Składniki muszą posiadać specjalne certyfikaty, które są wydawane po regularnych kontrolach, wykluczających stosowanie jakichkolwiek pestycydów, sztucznych nawozów czy też GMO.
Najważniejszą rzeczą przy wyborze takich kosmetyków jest czytanie etykiet na opakowaniach.
Z uwagi na powyższe restrykcje zarówno kosmetyki naturalne jak i organiczne są nieco droższe od produktów nafaszerowanych chemią. Jednak z całą pewnością warto zainwestować w siebie, a Twoja skóra odwdzięczy Ci się gładkością, brakiem podrażnień i pięknym wyglądem.

Zestawy kosmetyków naturalnych: https://natureline.pl/k/zestawy-kosmetykow-naturalnych/