Jak się przygotować do peelingu medycznego?


Aby przebieg peelingu medycznego był w pełni prawidłowy, prawidłowy musi być również proces przygotowania do tego zabiegu. Pacjenci muszą trzymać się pewnych zaleceń, jeżeli nie chcą swojej skórze zaszkodzić. Oczywiście o tych zaleceniach są informowani już na pierwszej konsultacyjnej wizycie. Zazwyczaj peelingi medyczne Poznań odbywają się na podobnych zasadach, dlatego proces przygotowywania się do nich praktycznie zawsze wygląda tak samo.

Przed peelingiem trzeba być szczególnie ostrożnym z opalaniem skóry. Nie powinno się wystawiać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez okres trzydziestu dni poprzedzających dzień zabiegu. Ta sama zasada tyczy się zresztą „sztucznych” form opalania skóry, czyli używania kosmetyków brązujących, samoopalaczy oraz korzystania z solarium. Peeling medyczny przeprowadzony na świeżo opalonej skórze może niestety doprowadzić do wystąpienia przebarwień, które nigdy nie będą prezentować się estetycznie, a wręcz zaburzą dobrą prezencję ciała.

Jako że każdy zabieg złuszczający naskórek jest jakimś tam obciążeniem dla skóry, na kilka dni przed nim warto postawić na bardzo delikatną pielęgnację. Można oprzeć ją na kosmetykach przeznaczonych do skóry wrażliwej, alergicznej czy atopowej. Nie powinno się natomiast używać produktów bogatych w kwasy, retinoidy i inne drażniące substancje. Zaplanowane peelingi medyczne Poznań wymagają też przynajmniej dziesięciodniowej rezygnacji z depilowania twarzy i używania na niej gąbeczek ścierających oraz innych złuszczających produktów. Im delikatniejsza będzie pielęgnacja poprzedzająca zabieg, tym lepiej dla skóry.

A co robić ze skórą już po zabiegu? Przede wszystkim zadbać o jej porządne nawilżenie. Skóra po przeprowadzonym peelingu medycznym na pewno będzie bardziej wrażliwa niż normalnie, dlatego nie należy jej dodatkowo obciążać. Można natomiast wspomóc jej regenerację nie tylko kosmetykami, ale także i dietą. Skórę trzeba nawilżać od środka. W tym celu wystarczy spożywać odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia (najlepiej zwykłej czystej wody).

Zobacz dodatkowe informacje