Ile może zarobić dekarz?


Do przebranżowienia się zwykle motywuje na kiepska albo po prostu niezadowalająca sytuacja finansowa. Teraz coraz częściej dostrzegamy, że w pracach typowo fizycznych nieraz można zarobić dużo więcej niżeli w pracach typowo umysłowych, dlatego zaczynamy rzucać swoje ciepłe posadki w biurach i szukamy szczęścia m.in. na placach budowy. Taką możliwość daje nam chociażby dekarstwo Poznań. To branża, w której zdecydowanie warto działać, nawet jeśli jedyną motywacją do tych działań są pobudki czysto materialne, czyli chęć zarabiania jak największych albo przynajmniej większych niż teraz pieniędzy.

Do zawodu dekarza możemy się przygotować albo w trzyletniej szkole branżowej, do której udamy się w celu uzyskania wykształcenia zawodowego, albo bezpośrednio na specjalistycznym kursie, który jest organizowany w Polsce przez wybrane placówki edukacyjne. Naukę możemy też zaplanować i przeprowadzić sami, o ile nie zapomnimy o tym, by tuż po niej przystąpić do najważniejszych egzaminów. Są one niezbędne do uzyskania tytułu dekarza. A jeśli chcemy pracować w tym zawodzie legalnie, ten tytuł musimy zdobyć, przechodząc pomyślnie przez egzaminy teoretyczny i praktyczny.

A co z ewentualnymi zarobkami? One wyglądają naprawdę nieźle. Tylko w tamtym roku średnia pensja dekarzy pracujących w Polsce wyniosła mniej więcej cztery tysiące złotych, jednakże pamiętajmy, że jest to tylko mediana, na którą duży wpływ mają początkujący i niedoświadczeni wykonawcy zawodu, bo przecież niejeden starszy dekarz Poznań zarabia dużo więcej – ponad pięć czy sześć tysięcy złotych. W tym zawodzie dość często spotyka się także premie uznaniowe. Mniej więcej co piąty dekarz deklaruje otrzymywanie takiej premii średnio co miesiąc.

Tak jak i w praktycznie każdej innej branży, tak i w dekarstwie wysokość zarobków zależy w dużej mierze od naszego doświadczenia. Im większe ono będzie, tym wyższa będzie nasza pensja. Nie poddawajmy się więc za szybko, jeżeli nawet okaże się, że te pierwsze zarobki uzyskane w nowym zawodzie nie będą wcale szczególnie imponujące.

Odwiedź nas na: www.polwest.pl/