F jak sztuka!


Niezaprzeczalnie fotografia to sztuka. Obok dobrego sprzętu liczy się człowiek. Czy jest to fotografia biznesowa, fotografia wizerunkowa, sesje zdjęciowe czy plenery i natura trzeba mieć oko, talent i doświadczenie oraz to coś.

Żeby zrobić to jedyne ujęcie trzeba zgrać światło, tło, kadr wszystko trzeba wziąć pod uwagę żeby zrobić tą jedną klatkę. Poza tym trzeba mieć wizję i oddać zdjęciu duszę. Dobre zdjęcie samo się obroni i opowie swoją historię.
Fotografia biznesowa wymusza na fotografie wybitną kreatywność i koncentrację trzeba przedstawić produkt w sposób
interesujący i przykuwający uwagę, zwłaszcza, że często fotografowana martwa natura opornie współpracuje. Fotografia wizerunkowa tak jak sesje zdjęciowe wymaga od fotografa pracy z modelem, tu trzeba nie lada cierpliwości i żelaznego spokoju zarówno po stronie modela jak i fotografa. Między fotografem a fotografowanym musi zaiskrzyć musi pojawić się chemia wtedy dopiero zdjęcie będzie miało ikrę. Współczesny człowiek zasypywany jest obrazami obecnie to film czy zdjęcia opowiadają całą historię tekst jest dodatkiem do zdjęcia, liczy się tylko dobry kadr. Fotografia komercyjna jak fotografia biznesowa, fotografia wizerunkowa czy sesje zdjęciowe wciąż żyje prężnie się rozwija i ma świetlaną przyszłość przed sobą.

Zobacz polecane: fotografia biznesowa poznań.